MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Morska w Szczecinie rozwija się w zakresie energetyki wiatrowej

Małgorzata Klimczak
Szczecińska Akademia Morska działa z branżą energetyki wiatrowej
Szczecińska Akademia Morska działa z branżą energetyki wiatrowej Sebastian Wołosz
Akademia Morska w Szczecinie podpisała porozumienie z dwoma firmami z branży energetyki wiatrowej. Dzięki temu absolwenci będą mieli większą szansę na dobrą pracę.

Strony porozumienia będą wspólnie będą działać na rzecz wypracowania konkurencyjnej oferty kształcenia specjalistów dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

- Wspólne inicjatywy badawcze i naukowe, szkolenia i dydaktyka, promowanie morskiej energetyki wiatrowej wśród społeczeństwa, a także wykorzystanie zaplecza badawczego AMS na rzecz projektów realizowanych przez RWE Renewables i Siemens Gamesa Renewable Energy – to podstawowe założenia naszego partnerstwa na rzecz rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce - mówi Artur Bejger , prorektor ds. nauki AMS. - Cieszymy się, że nasza uczelnia została dostrzeżona przez tak znakomite firmy. Będziemy mogli zacieśnić współpracę, bo do tej pory współpracowaliśmy przy dużych konkursach.

Morska energetyka wiatrowa to obecnie bardzo silny kierunek rozwoju rynku energii odnawialnej, który coraz wyraźniej zaznacza się na świecie, a teraz też w Europie i Polsce.

- Jeśli chodzi o kwestie dydaktyczne, nasi studenci będą mogli odbywać praktyki w tych firmach, a z drugiej strony będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez praktyków. W kwestiach badawczo-rozwojowych bardzo chętnie będziemy wykonywać prace badawcze w naszych laboratoriach.

Ambicją partnerów porozumienia jest maksymalne, możliwe zaangażowanie polskich podmiotów gospodarczych do współpracy na rzecz realizacji tych projektów oraz rozwoju polskiego potencjału przemy, słownego, naukowego i badawczo-rozwojowego w tej dziedzinie.

- Dla nas to wyróżnienie, że taka uczelnia przyjęła propozycję współpracy - mówi Robert Grzegorowski, członek zarządu RWE Offshore Wind Poland Sp. z o.o. - Chcemy zaprosić studentów i absolwentów do naszego nowego programu stażowego, w którym działa ktoś taki jak mentor, który pracuje indywidualnie ze studentem. Będziemy mogli kształcić nowe przyszłe kadry .
Unikatowe pozycja, potencjał i dorobek Akademii Morskiej w Szczecinie oraz doświadczenie praktyczne RWE Renewables i Siemens Gamesa Renewable Energy umożliwi efektywną współpracę na rzecz budowy silnego sektora offshore wind w regionie pomorza zachodniego.

- Wierzymy, że Akademia Morska w Szczcinie znajdzie się w centrum polskiego offshore’u - mówi Paweł Przybylski - dyrektor zarządzający, dyrektor sprzedaży offshore.

Wielki statek ze Szczecina przetransportuje rakietę. Te zdję...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński