Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akademia Morska ma kolejnego partnera do szkoleń i współpracy

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Akademia Morska ma nowego partnera w zakresie szkolenia studentów i wspólnego działania w zakresie hydrografii. Uczelnia podpisała umowę z firmą off-shore - MEWO S.A.

Najważniejsze założenia porozumienia to: wspólne prowadzenie badań naukowych i rozwojowych, związanych z tematyką badań hydrograficznych, geofizycznych, geotechnicznych oraz w zakresie konstrukcji morskich i energetyki morskiej. Współtworzenie rzetelnej informacji związanej z badaniami podłoża morskiego oraz budowy geologicznej pod dnem morskim, dokonywanie obserwacji i pomiarów hydrograficznych, geologicznych, geofizycznych oraz meteorologicznych.

- Porozumienie to dotyczy aspektu edukacyjnego i naukowego - mówi prof. Arkadiusz Tomczak , prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Szczecinie. - Kształcimy studentów na kierunku geodezja i kartografia, dlatego cieszymy się, że w ramach poszerzania naszej oferty możemy współpracować z firma z tej branży. Chcemy, żeby nasi studenci wiedzieli, że hydrografia to jest specjalizacja bardzo przyszłościowa.

Targi Pracy dla studentów na Akademii Morskiej [ZDJĘCIA]

MEWO to nowoczesna firma na europejskim rynku offshore. Specjalizuje się w pracach badawczych i rozwojowych, badaniach dna morskiego oraz wynajmie specjalistycznych usług i sprzętu pomiarowego. Ich priorytety to bezpieczeństwo i skuteczność oferowanych usług i prowadzonych badań oraz dbanie o efektywność ich autorskich rozwiązań w rozwijającej się cały czas nowoczesnej gałęzi rynku.

- Akademia Morska to pierwsza uczelnia w Polsce, z którą podpisujemy umowę - mówi Paweł Weiner, prezes zarządu MEWO. - Z uczelnią współpracujemy już od jakiegoś czasu.

Już wkrótce ruszą m.in. projekty MEWO związane z badaniami poprzedzającymi powstanie morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Zobacz także: Chór Akademii Morskiej wraz z przedszkolakami zaśpiewał polski hymn [ZDJĘCIA, WIDEO]

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TEŻ:

Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie ma nową s...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński