Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia aktywności. Warsztaty z robotyki, zajęcia językowe? Duży wybór zajęć!

Redakcja
Warsztaty z robotyki, zajęcia językowe czy festiwal nauki. To wszystko czekać będzie na uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu biorących udział w projekcie „Akademia aktywności”.

Umowę w tej sprawie 28 września br. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie podpisała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

W projekcie „Akademia aktywności” udział wezmą uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu. To ponad 200 osób. Zaplanowane zajęcia mają na celu rozwijanie kompetencji kluczowych i naukowo-technicznych oraz poradnictwo zawodowe.

Projekt będzie realizowany metodą eksperymentu (np. laboratoria eksperymentów) i z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (np. robotyka).

Zajęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają do końca sierpnia 2019 roku. Rekrutacja uczestników rozpocznie się w listopadzie/grudniu br. Poprzedzi ją akcja informacyjna obejmująca spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Do końca obecnego roku zakupione zostanie również wyposażenie TIK i pracowni przedmiotowych do matematyki, przyrody, chemii i geografii.

- Ilość i rodzaj zajęć jest przeogromna. Każdy uczeń będzie mógł znaleźć coś dla siebie, co go najbardziej ciekawi i interesuje. Z zajęć z robotyki sama bym z przyjemnością skorzystała - mówi wójt Marzena Grzywińska.

Uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych: logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, socjoterapeutycznych, wyrównawczo-dydaktycznych, matematycznych, przyrodniczo-ekologicznych, z języka angielskiego, z języka niemieckiego, programowania, edukacyjnych grach planszowych z przedsiębiorczości, projektach edukacyjnych czy doradztwie zawodowym.

Na tym nie koniec. Na uczniów czekać będą jeszcze półkolonie eskperymentalne, warsztaty muzealne w Muzeum Narodowym w Szczecinie czy wyjazdy edukacyjne m.in. do Muzeum 6D - Maszoperia w Kołobrzegu. Ważnym punktem projektu będzie Festiwal nauki, w trakcie którego uczniowie będą mieli szansę obserwowania, odkrywania praw i zależności otaczającego ich świata.
Wartość projektu to prawie 780 tys. zł. Wkład rzeczowy Gminy Stare Czarnowo to ponad 40 tys. zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Zobacz też:

Architekt z obsesją na punkcie "Transformers" zaprojektował budynek przypominający... Optimusa Prime'a

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński