Agnieszka Skrzypulec czwarta w San Remo. Wiatr nie pomagał

jakub lisowski
Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec (na drugim planie)
Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec (na drugim planie) Gerolamo Acquarone / 2019europeans.470.org
Żeglarstwo. Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (Toruń) zajęły 4. miejsce w żeglarskich Mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie 470, które odbyły się we włoskim San Remo.

Uczestnicy natrafili na kapryśną pogodę. Raz wiatru nie było, innego dnia regat była wichura. Z zaplanowanych 10 wyścigów przeprowadzono tylko sześć. Polki źle rozpoczęły zmagania, ale później odrabiały straty i z 5. miejsca awansowały do wyścigu medalowego.

W walce o podium Skrzypulec z Ogar zajęły 2. lokatę, ale w klasyfikacji generalnej pozwoliło im to awansować tylko na 4. pozycję. Mistrzyniami Europy zostały Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

W rywalizacji panów 34. miejsce w ME zajął duet Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS Gdynia). Kolejny cel żeglarzy to MŚ, które odbędą się w dniach 2-9 sierpnia w japońskiej Enoshimie.