W godzinę W, czyli o godzinie 17, w centrum Stargardu ruch się zatrzymał. Zawyły syreny. Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Wyszyńskiego i Barnima licznie zebrali się mieszkańcy, by upamiętnić uczestników powstania warszawskiego.
W centrum Stargardu, w pobliżu wiaduktu kolejowego, odpalone zostały race, były wspólne okrzyki „Cześć i chwała bohaterom”. Osoby z racami stały nie tylko na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Wyszyńskiego i Barnima, ale także wzdłuż ulicy Wyszyńskiego.
W tym miejscu Stargardu tradycyjnie co roku rocznicowe wydarzenia, związane z wybuchem powstania warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku, organizują stargardzcy kibice Pogoni Szczecin. Były okrzyki "Patriotyczna Pogoń Szczecin".
Ale nie tylko kibice Pogoni uczestniczą w tej akcji. W pobliżu wiaduktu zebrało się sporo mieszkańców, starszych i młodszych, niektórzy z flagami narodowymi lub w koszulkach w biało-czerwonych kolorach.
Marlena Maląg o programach dla seniorów - iPolitycznie plus
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?