Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

75-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego w Szczecinie. Uczyłeś się w muzyku? Bądź jednym z autorów książki.

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Wielkimi krokami zbliżają się 75. urodziny znanej szczecińskiej szkoły. Z tej okazji przygotowywana jest wyjątkowa publikacja: zbiór wspomnień absolwentów i pracowników z różnych lat. Każdy może zostać współautorem publikacji.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie przygotowuje się do wielkiego świętowania. Już w styczniu przyszłego roku rozpocznie obchody swoich 75. urodzin i jak zapewnia dyrektor placówki, Anna Tarnowska, cały 2021 rok będzie czasem różnych muzycznych i artystycznych wydarzeń.

- W planach mamy szereg rozmaitych imprez, choć nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja związana z epidemią i czy wszystkie nasze założenia uda się zrealizować – zapowiada. - Niemniej chcemy, by cały przyszły rok był wyjątkowy, aby było to nasze wspólne święto. Wspólne, gdyż działalność szkoły muzycznej w lutym 1946 roku, początkowo prywatnej, zapoczątkowała całą edukację muzyczną w powojennym Szczecinie – tłumaczy.

ZOBACZ TEŻ:

Jednym z elementów upamiętnienia 75 urodzin szkoły jest wydanie publikacji. Książka ma zawierać zbiór wspomnień napisanych zarówno przez absolwentów, którzy uczyli się w popularnym muzyku, jak i pedagogów, którzy pracowali w szkole.

- Wszystkich absolwentów bez względu na to, gdzie obecnie przebywają i mieszkają, zachęcam do tego, by podzielili się swoimi wspomnieniami – mówi Anna Tarnowska. - Razem napiszmy wyjątkową książkę, która będzie stanowiła swoistą antologię tego, co na przestrzeni lat działo się w naszej szkole – dodaje.

Swoje wspomnienia można wysłać na adres mailowy: [email protected]. Obok wspomnień, autor powinien umieścić również informację o imieniu i nazwisku z lat szkolnych, roku ukończenia szkoły oraz imieniu i nazwisku nauczyciela instrumentu głównego.

CZYTAJ TEŻ:


Na przełomie XIX i XX wieku niezagospodarowane piaszczyste tereny pomiędzy Krzekowem a Łęknem przeznaczono pod zabudowę i tak na bazie szachownicowego układu ulic powstało dzisiejsze Pogodno, zdaniem wielu - najpiękniejsza dzielnica willowa w Polsce. Pierwsze zabudowania powstały wzdłuż trzech równoległych do siebie ulic Wieniawskiego (Storbeckstrasse), Konopnickiej (Dunkerstrasse) i Brodzińskiego. Najstarszy dom znaleźliśmy z 1898 roku. W 1900 roku mieszkało tu 48 osób. Spacerując po uliczkach uwieczniliśmy najstarsze, przepiękne wille Pogodna, w tym jedną przypominająca zamek. Znajduje się przy Wieniawskiego. ZOBACZ TAKŻE:Dni Twierdzy w Świnoujściu, czyli wielka lekcja historii, dobra zabawa i niesamowite widowisko

Zamek i najstarsze wille na szczecińskim Pogodnie [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński