Ostatni mecz Strażaka

Jerzy STOBIECKI <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Fabian Pankowski (przy piłce), kapitan KS Błotnica nie poprowadził tym razem zespołu do zwycięstwa. P. Mazur

KLASA A. Grupa 1: Emocjonujące zakończenie rundy jesiennej. Beta grała w "dziewiątkę" i atakowała. Grupa 2: Chynów odmłodzony, ale skuteczny.

Grupa 1

W zaległym spotkaniu ostatniej jesiennej kolejki 1 grupy piłkarskiej klasy A piłkarze Klubu Sportowego Błotnica zremisowali z Betą Win Door Radom. Wynik nie wpłynął na kolejność w tabeli grupy 1.

KS Błotnica - Beta Win Door Radom 5:5 (2:2),

Korgul 65, 86, Barszcz 11, D. Boczek 28, Camara 47 z karnego - Godziński 31, R. Kleczewski 45, N. Żyła 50, Sałaciński 85, Daniel Żyła 90.

Błotnica: Żurowski - Kujawiak, Grzyb, J. Pyrka, Jurczak, Pankowski (70 Pająk), Barszcz, Prasek (80 Zych), Korgul, Camara (87 M. Pyrka), D. Boczek.

Beta: Jemiołek (46 Okruta) - Smolik, N. Żyła, Daniel Żyła, R. Kleczewski (55 Dariusz Żyła), Łobodziec, Sikorski, Majewski (80 Michalak), Godziński, Sałaciński, Bartosiak (80 Krok).

Przyjezdni nie po raz pierwszy w tym sezonie kończyli mecz zdekompletowani. Na 20 minut przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartką ukarany został Norbert Żyła, a trzy minuty później Artur Smolik. Jednak radomianie nie ustawali w atakach i zmarnowali w ostatnich minutach kilka dogodnych sytuacji nie tylko na wyrównanie, ale nawet na objęcie prowadzenia. Punkt zapewnił Becie, Daniel Żyła trafiając do bramki Błotnicy w doliczonym czasie gry, bezpośrednio z rzutu wolnego. Ostatnie siedem minut również miejscowi zagrali w osłabieniu, "czerwień" zobaczył strzelec pierwszego gola, Mariusz Barszcz.

12211:350210

Najlepsi strzelcy: 15 - Kaczmarzyk (Gryfia), 12 - Korgul.

Grupa 2

Nie udało się pożegnanie zespołu ze Stanisławic z rozgrywkami. W zaległym spotkaniu ostatniej rundy jesiennej, i zarazem ostatnim meczem drużyny, Strażak przegrał 1:2 z Gracją Tczów.

Strażak Stanisławice - Gracja Tczów 1:2 (1:1), Kucharczyk 27 - Kowalczyk 2, Palik 70.

Gracja: Ł. Wolszczak - Faryna, Kacperczyk (80 Zieliński), Kosowski, Wilk (46 Pyrka), Ł. Osiński (65 M. Osiński), G. Wolszczak, K. Wolszczak, Sitek (50 Lewandowski), Kowalczyk, Palik.

Spotkanie poprzedziły uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości, które odbyły się przed symbolem Stanisławic, pomnikiem-krzyżem, nazywanym drzewem pożegnania. Po ich zakończeniu delegacja z księdzem Sylwestrem Szeflińskim udała się na mogiły żołnierzy, poległych w czasie I wojny światowej, a miejscowi po raz ostatni pod nazwą Strażak wybiegli na boisko. W myśl porozumienia z Ochotniczą Strażą Pożarną, ma powstać nowy klub, który aby nie zostać zdegradowanym do klasy B, oficjalnie połączy się ze Strażakiem i przejmie jego tradycje. Ostatniego, historycznego gola dla klubu ze Stanisławic zdobył Maciej Kucharczyk.

WKS Zajezierze - GKS Chynów 2:3 (0:3), Szewczyk 50, Milde 60 - Dwornik 20 z karnego, Kurzepa 25, Pacholski 39.

Chynów: K. Przychodzki - Baduła, Dwornik, Gabler, A. Przychodzki (69 Kłos), Pacholski, Sotek (81 Brożek), Górka, Kurzepa, Radecki, Bielecki.

Chynów zagrał silnie odmłodzonym i przebudowanym z konieczności składem. Pięciu juniorów musiało zastąpić podstawowych zawodników, a w bramce kontuzjowanych bramkarzy, obrońca Kamil Przychodzki.