Gładka porażka siatkarek AZS KSZO Ostrowiec

Zbigniew Tyczyński
Siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO uległy we własnej hali zespołowi Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3 (13:25, 23:25, 13:25).

AZS KSZO Ostrowiec - Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3 (13:25, 23:25, 13:25)

AZS KSZO: Bernatowicz, Tomsia, Król, Kosiorowska, Winogradowa, Chmiel i Soja na libero oraz Mazur, Nowakowska, Świerszcz, Lisiecka

Sędziowali: Anna Czywczyńska, Marek Mianowski, Widzów 1 000.

Mecz z Murowaną Gośliną, zdaniem trenera Romana Murdzy przegrany został jeszcze w szatni.

-Jeżeli patrzy się na to, kto jest po drugiej stronie siatki, a nie na piłkę, to potem trzeba się wstydzić - przyznał po meczu szkoleniowiec, dodając, że podobnie gładka porażka z innym faworytem Legionovią dowodzi, że dla części siatkarek rywalizacja z naszpikowanymi nazwiskami zespołami z punktu widzenia psychiki to jeszcze za wysokie progi. Faktycznie już w pierwszym secie rywalki przy dobrym rozegraniu Iriny Archangielskiej bezlitośnie obijały nasz blok i szybko odskoczyły na kilka punktów, by ostatecznie wysoko rozstrzygnąć otwarcie na swoją korzyść. Podobnie w trzecim, kiedy zaczęły od serii bloków na każdej z atakujących akademiczek i kompletnie robiły gospodynie, które przy słabym przyjęciu nie mogły skończyć swego ataku. Nic nie dały czasy i kolejne zmiany, bo załamane miejscowe myliły się lub zdeprymowane atakowały w …pół siatki. Nadzieja zaświtała jedynie w drugim, wyrównanym secie, w którym do dobrze grającej Sylwii Chmiel dołączyły koleżanki, a po dwóch kapitalnych atakach ze środka Aleksandry Król i efektownym bloku na Magdalenie Fedorów było już 23:20 dla naszych akademiczek. Wtedy jednak przytrafiły się złe przyjęcia oraz pomyłka w ataku i rywalki wyrównały. Na koniec pomyliła się także sędzina uznając autowy atak przyjezdnych i było po nadziei oraz jedynym dobrze zagranym secie.

Pozostałe mecze:
MUKS Sparta Warszawa - MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)
Jadar AZS Politechnika Radom Legionovia Legionowo 1:3 (25:20, 15:25, 15:25, 20:25)
PSPS Chemik Police - UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)
PLKS Pszczyna - SMS PZPS I Sosnowiec 3:2 (17:25, 18:25, 25:20, 25:11, 15:8)
Armatura Eliteski AZS UE Kraków - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)