300 Plus: Od 1 lipca można składać wnioski o wyprawę dla ucznia czyli 300 Plus. Sprawdź jak wygląda dokładnie proces składania wniosków ONLINE w Internecie oraz jakie są terminy 300 Plus. Wszystkie informacje dotyczące składania wniosków ONLINE o 300 plus znajdziecie w tym materiale. Dowiecie się również, kiedy będzie wypłacane świadczenie 300 plus, i odpowiedź na najważniejsze pytanie, czy 300 plus będzie wypłacane przed 1 września 2018. Jak złożyć wniosek online? Więcej o szczegółach przeczytacie w materiale.

300 PLUS: TERMINY + WNIOSEK ONLINE Jak złożyć wniosek o 300 zł WYPRAWKA DLA UCZNIA

300 plus Wniosek ONLINE, WZÓR, TERMINY Jak złożyć wniosek o wyprawkę dla ucznia? >>>> SPRAWDŹ TUTAJ

„Dobry start” czyli popularne 300 plus to nowy rządowy program, który zakłada wypłatę jednorazową 300 zł na rok na wyprawkę dla ucznia. Świadczenie to przysługuje rodzicom na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze zostają przyznane na wniosek, niezależnie od dochodu rodziny.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK o 300 PLUS ONLINE

Online Wniosek 300 plus można złożyć za pośrednictwem rządowej platformy "Empatia" - www.empatia.mrpips.gov.pl. W wypełnieniu wniosku pomoże kreator na stronie. Ale, żeby złożyć wniosek ONLINE (Dobry Start)300 plus należy założyć konto na portalu „Empatia” przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.

- Szacujemy, że w Szczecinie to świadczenie przysługuje około 46 tysięcy dzieciom - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy Szczecińskiego Centrum Świadczeń. - Od poniedziałku wnioski na nie można składać przez systemy bankowości elektronicznej lub przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia czy portal ePUAP.

Wniosek 300 Plus DLA KOGO ŚWIADCZENIE 300 PLUS

 • świadczenie wypłacane jednorazowo raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego
 • ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia
 • środki będą przysługiwały wszystkim rodzicom, bez dodatkowych kryteriów

Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostali (czyli ci, którym nie uda się złożyć wniosków w wakacje), w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ale uwaga, na złożenie dokumentów jest czas do 30 listopada.

W ramach programu 300+ (to inaczej „Dobry start”) do szczecińskich rodzin trafi około 14 mln zł.

Od 1 sierpnia wnioski o przyznanie pieniędzy w ramach programu „Dobry start” będzie też można składać osobiście w punktach Szczecińskiego Centrum Świadczeń: Główna siedziba SCŚ - ul. Kadłubka 12, w godz. 7:30 - 16:00; Filia SCŚ - ul. Kaszubska 30 - w godz. 7:30 -16:00; SCŚ Prawobrzeże - ul. Rydla 39/40 (filia UM) - w godz. 08:00 - 16:00. Wnioski można również wysłać pocztą na adres: Szczecińskie Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.

PROFIL ZAUFANY JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO SYSTEMU 300 PLUS

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. To miejsce, gdzie usługi są udostępniane. Dzięki ePUAP załatwisz wiele spraw w różnych urzędach bez wychodzenia z domu — przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu.

ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PROGRAMU 300 PLUS

 • Kliknij Zarejestruj się.
 • Kliknij w odnośnik Chcę logować się certyfikatem kwalifikowanym.
 • Wypełnij formularz.
 • Kliknij Zarejestruj się.
 • Wyświetli się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Wpisz kod.
 • Wyświetli się kolejny komunikat z prośbą o wykonanie trzech kroków. Jeśli je wykonasz — kliknij Potwierdź wykonanie kroków.

300 PLUS: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK ONLINE PRZEZ INTERNET

Jeżeli masz już konto na „Empatii” to zaloguj się, a następnie:

 1. Na stronie głównej wybierz rodzaj wniosku „Dobry start”.
 2. Przygotuj potrzebne informacje (adres e-mail, numery PESEL swój i dzieci, adresy szkół, numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie)
 3. Wpisz nazwę miejscowości, w której znajduje się urząd/instytucja, do której chcesz złożyć wniosek.
 4. Wybierz z listy właściwą dla siebie instytucję/urząd, do której wniosek zostanie złożony. Ważnie: musi to być urząd właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania, (a nie zameldowania), od tego bowiem zależy czy Twój wniosek trafi do właściwego urzędu.
 5. Wpisz lub wybierz wszystkie niezbędne informacje
 6. Przejdź do zakładki „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „SZCZEGÓŁY/WYŚLIJ”.
 7. Sprawdź, czy na wskazany we wniosku adres mailowy otrzymałeś Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia (UPO).
 8. Na swój adres e-mail dostaniesz powiadomienie, że masz nową wiadomość w portalu „Emp@tia”.