30 Rajd Magnolii. Zwyciężyli Wielkopolanie, szczecinianie zajęli drugie i trzecie miejsce

Piotr Jasina
Zakończyła się największa na Pomorzu impreza motoryzacyjna. Rywalizowało w niej ponad 50 załóg z całego kraju. W jubileuszowym, 30 Rajdzie Magnolii zwyciężył Marcin Scheffler i pilot Szymon Marciniak z Auto Klubu Wielkopolskiego na citroenie saxo.
30 Rajd Magnolii30 Rajd Magnolii w obiektywie Andrzeja Szkockiego. Zwyciezyli Wielkopolanie, szczecinianie zajeli drugie i trzecie miejsce.

30 Rajd Magnolii

Największa na Pomorzu impreza motoryzacyjna zakończyła się szczęśliwie, choć ze sporym opóźnieniem, podczas drugiego dnia zawodów. W 30 Rajdzie Magnolii zwyciężył Marcin Scheffer i pilot Szymon Marcinek z Auto Klubu Wielkopolskiego na Citroenie Saxo.

Drugie i trzecie miejsce zajęły załogi Auto-Klubu Szczecin Adrian Grodzki z pilotem
Sławomirem Koszutą oraz Michał Grzymkowski i Paweł Wesołek.

Rywalizowało ponad 50 załóg z całego kraju. Uczestnicy konkurowali w siedmiu klasach w zależności od pojemności silnika. Zawody rozpoczęło w sobotę w Gryfinie 57 załóg. Swoje umiejętności sprawdzali m.in. na nieczynnym lotnisku i torze kartingowym w Chojnie. Start i meta były w Gryfinie.

Po sobotniej części na czele imprezy w klasyfikacji generalnej był Adrian Grodzki
z pilotem Sławomirem Koszutą z Auto-Klubu Szczecin, za nimi klubowi koledzy: Michał Grzymkowski i Paweł Wesołek. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Scheffer i pilot Szymon Marcinek z Auto Klubu Wielkopolskiego na Citroenie Saxo.

Do niedzielnego rajdu zakwalifikowały się 53 załogi. Miały wystartować o godzinie
9 rano. Ale policja wstrzymała wyścig.

- Start opóźnił się aż o 3 godziny ponieważ policja uznała, iż trasa nie jest należycie
zabezpieczona - wyjaśnił Ryszard Wolan, dyrektor zawodów. -Ostatecznie, tuż
przed południem załogi ruszyły spod Akademii Morskiej. Duża w tym zasługa komendanta wojewódzkiego policji.

Po dwóch dniach na czoło generalnej klasyfikacji wysunęła się załoga Auto-Klubu
Wielkopolskiego Marcin Scheffer i pilot Szymon Marcinek. I oni odebrali puchar zwycięzców. Natomiast szczecińskie załogi przesunęły się o jedno oczko w dół. I tak drugie miejsce zajęli Adrian Grodzki z pilotem Sławomirem Koszutą, trzecie - Michał Grzymkowski i Paweł Wesołek.

Rozgrywany przez dwa dni Rajd Magnolii to jednocześnie druga runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Auto-Klub Szczecin. "Głos" sprawował patronat prasowy nad zawodami.