MKTG SR - pasek na kartach artykułów

3 000 zł kary za niezapłacony abonament rtv

Marek Rudnicki [email protected]
– Nie odpowiada mi program telewizji publicznej – tłumaczy, dlaczego nie płaci abonamentu 28-letni pan Jakub. – Bardziej odpowiadają mi programy telewizji komercyjnych. W tej publicznej nawet nie mogę oglądać transmisji ze spotkań reprezentacji polskiej w piłce nożnej.
– Nie odpowiada mi program telewizji publicznej – tłumaczy, dlaczego nie płaci abonamentu 28-letni pan Jakub. – Bardziej odpowiadają mi programy telewizji komercyjnych. W tej publicznej nawet nie mogę oglądać transmisji ze spotkań reprezentacji polskiej w piłce nożnej. Sebastian Wołosz
Nie płacisz abonamentu rtv? Uważaj, urząd skarbowy naliczy ci karę z odsetkami nawet za pięć lat wstecz. Fiskus zapowiada, że ostro weźmie się za ściganie dłużników.

- Kara za niepłacenie abonamentu wynosi 30-krotną jego wartość miesięczną, tj. około 555 zł za rok - mówi Tomasz Borowski z Poczty Polskiej.

Poczta wysłała już około 3 mln upomnień do właścicieli odbiorników rtv, żeby zapłacili abonament. Do tej pory jednak przekazała do Urzędów Skarbowych tylko dziewięć tysięcy wniosków o ukaranie dłużników.- To liczby nieoficjalne. - Poczta nie dzieli się swoją wiedzą - dodaje.

- To są dane na nasz wewnętrzny użytek i nie podajemy ich do oficjalnej wiadomości - mówi Borowski, który nie chce ujawnić, ile wniosków wystosowano w naszym regionie.

Dlaczego ludzie nie płacą abonamentu? Czy inspektorzy Poczty Polskiej mogą bez do naszego mieszkania? Czytaj więcej w papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego albo w e-wydaniu Głosu

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński