21 minut gry

Przemek Sas, 29 listopada 2004 r
Grzegorz Matlak popisał się rzadkiej urody golem. Strzelił celnie z około 35 metrów. Marcin Bielecki
Pogoń pokonała Świt Nowy Dwór 3:0 w Pucharze Polski. Portowcy awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Po słabym i nudnym meczu Pogoń pokonała Świt 3:0. Portowcy grali na wysokim poziomie tylko do 21 minuty, kiedy po akcji Artura Bugaja i samobójczym golu bramkarza Świtu, objęli prowadzenie 1:0.

Od tej chwili oddali inicjatywę rywalom, ograniczając się do kontrataków. Ucierpiała na tym jakość widowiska, bo Świt nie był w stanie zagrozić poważniej bramce Krzysztofa Pilarza.

W drugiej połowie portowcy wykorzystali dwa stałe fragmenty gry - rzut wolny i karny, ustalając wynik na 3:0. Tym samym w pełni zrewanżowali się Świtowi za porażkę w Nowym Dworze (0:2).