16 medali Korony Szczecin w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. ZDJĘCIA

W Centralnym Ośrodku Olimpijskim w Spale odbyły się halowe mistrzostwa Polski niesłyszących. Na imprezę wybrało się 13 zawodników i zawodniczek z Korony Szczecin i zdobyli oni aż 16 medali.

Najlepszą w ekipie ze Szczecina okazała się ta najmłodsza. Martyna Boguszewicz zdobyła dwa złote medale i pobiła dwa rekordy Polski do lat 16 oraz do lat 19 w biegu na 200 metrów. Złoto wygrała także w biegu na 60 m.

Najlepsi byli także Bartłomiej Janda w skoku w dal oraz Bartosz Brzezicki w skoku wzwyż. Srebrne medale zdobyli: Barbara Skrzypczak w biegu na 800 m i 1500 m, Daniel Kowalik w skoku w dal, Bartłomiej Janda w biegu na 60 m i 200 m, Mateusz Borowski w biegu na 400 m, Marta Maciejewska i Paweł Mazurkiewicz w pchnięciu kulą oraz sztafeta mężczyzn 4×200 m (Sebastian Salwa, Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski). Brązowe medale zdobyła Karolina Jędrzejczyk w biegu na 60 m, Daniel Kowalik w biegu na 60 m i sztafeta kobiet 4×200 m (Karolina Jędrzejczyk, Martyna Boguszewicz, Barbara Skrzypczak i Ewa Urban).

W klasyfikacji medalowej i punktowej nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce, za Spartanem Lublin. Korona Szczecin w tym roku uzyskała licencję klubową w Polskim Związku Lekkiej Atletyki (pierwszy klub sportowy w historii Polskiego Związku Sportu Niesłyszących).