1:5 w Auxerre

jat, 3 gudnia 2004 r.
W dziesięciu zawodników i bez bramkarza zakończyła przygodę w europejskich pucharach Amica Wronki.

Wczoraj piłkarze Amiki przegrali 1:5 (1:4) z francuskim AJ Auxerre. Była to czwarta porażka wronczan w fazie grupowej Pucharu UEFA. Amica odpadła z rywalizacji.

W Auxerre już po pięciu minutach było 2:0 dla Francuzów. Jedynego gola dla wronieckiej jedenastki zdobył Paweł Kryszałowicz. Dla Auxerre trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Luigi Pieroni.

Polski zespół kończył mecz w dziesiątkę, bez bramkarza. Najpierw Radosław Cierzniak zastąpił między słupkami Arkadiusza Malarza, który puścił cztery gole. Nie pograł sobie długo - już po kilku minutach drugiej połowy zobaczył czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym.

Bramkarską bluzę musiał założyć zawodnik z pola - Marcin Burkhardt. Spisał się nieźle - przepuścił tylko jedną piłkę do siatki.
W drugim meczu naszej grupy holenderski AZ Alkmaar pokonał szkocki Glasgow Rangers 1:0.