12 listopada - dodatkowy dzień wolny. 7 listopada Sejm...

  12 listopada - dodatkowy dzień wolny. 7 listopada Sejm zmienił, a prezydent podpisał ustawę

  Zdjęcie autora materiału

  Jakub Oworuszko, wideo: Maciej Badowski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W środę po godzinie 14 posłowie zajęli się senackimi poprawkami do ustawy ustanawiającej poniedziałek 12 listopada dniem wolnym od pracy. Czasu było niewiele, a ustawę musiał podpisać jeszcze prezydent.
  Jak czytamy w projekcie ustawy, który do Sejmu wpłynął 22 października, 12 listopada ma być ustanowiony świętem narodowym z okazji przypadającej w niedzielę 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym samym ma to być dzień wolny od pracy.  - Zdaję sobie sprawę, że stawiamy pana prezydenta w niekomfortowej sytuacji, oczekując, że podejmie tę decyzję szybko. Mamy deklarację ze strony pana prezydenta, że mu to nie przeszkadza i że taką decyzję podejmie - zapewnił Sasin.

  Pomysł z ustanowieniem dnia wolnego jest krytykowany nawet przez polityków PiS - głównie ze względu na tempo prac legislacyjnych. Senator PiS Jan Maria Jackowski stwierdził, że ustawę można być zgłosić już wiele miesięcy temu. Krytyki nie szczędzą też przedsiębiorcy. Eksperci zwracają uwagę, że dzień wolny to około czterech miliardów złotych straty dla polskiej gospodarki.

  - Zaskakiwanie przedsiębiorców dniem wolnym jest wyrazem daleko idącej arogancji polityków. To nie politycy budują kapitał narodowy, to nie oni tworzą miejsca pracy - podkreślił w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Tomasz Wróblewski, prezes Warsaw Enterprise Institute.


  Sonda

  12 listopada dniem wolnym od pracy. Popierasz ten pomysł?  Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!

  Od 1 listopada 2018 r. zmienia się wysokość niektórych świadczeń rodzinnych. Kliknij w ten tekst i poznaj szczegóły.

  Podwyżka płacy minimalnej ważna jest nie tylko dla najmniej zarabiających. Być może wiele zmieni także dla Ciebie. Po prostu kliknij w ten tekst, a dowiesz się - dlaczego.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo