MKTG SR - pasek na kartach artykułów

1000 zł dodatku do wynagrodzenia od lipca! Pieniądze może otrzymać każdy. Jakie są warunki? 19.07.2024

MS
Rada Ministrów przyjęła opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej programy finansowania dodatków do wynagrodzeń dla pracowników. Już od 1 lipca pracownicy będą mogli liczyć na 1000 zł dodatku do swojej pensji. Jak otrzymać świadczenie?Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>
Rada Ministrów przyjęła opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej programy finansowania dodatków do wynagrodzeń dla pracowników. Już od 1 lipca pracownicy będą mogli liczyć na 1000 zł dodatku do swojej pensji. Jak otrzymać świadczenie?Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>Polska Press
Rada Ministrów przyjęła opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej programy finansowania dodatków do wynagrodzeń dla pracowników. Już od 1 lipca pracownicy będą mogli liczyć na 1000 zł dodatku do swojej pensji. Jak otrzymać świadczenie?

1000 zł podwyżki dla tysięcy pracowników

Z tych pieniędzy będzie zadowolony każdy pracownik. A mówimy o potężnym dodatku - aż 1000 zł ekstra do wynagrodzenia. 19 czerwca Rada Ministrów przyjęła opracowane przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej programy finansowania dodatków do wynagrodzeń dla pracowników.

Jak otrzymać dodatek 1000 zł do pensji? Wszystkie szczegóły przedstawiamy w naszej galerii!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodatek 1000 zł do Twojego wynagrodzenia

Od 1 lipca 2024 roku pracownicy pomocy społecznej, pieczy zastępczej oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech otrzymają dodatek do wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie. Decyzja ta została podjęta przez Radę Ministrów, która przyjęła uchwałę w tej sprawie. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że na dodatek będzie mogło liczyć blisko 200 tysięcy osób w Polsce.

Do grupy beneficjentów zaliczają się także około 133 tysiące pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Na realizację programu dla tej grupy przeznaczono łącznie około 6,7 miliarda złotych. Pracownicy ci codziennie wspierają osoby starsze, potrzebujące, a także osoby znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych. Dodatek motywacyjny ma być wyrazem uznania dla ich ciężkiej pracy i zaangażowania.

Kto może liczyć na dodatek w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie?

Dodatek w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie obejmie również pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. To wsparcie dotyczy m.in. asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także osób zatrudnionych do pomocy w rodzinach zastępczych zawodowych i w rodzinnych domach dziecka. Łącznie program obejmie około 23 tysiące osób, a na jego realizację w latach 2024-2027 przewidziano 1,16 miliarda złotych.

Osobny program dofinansowania dotyczy zawodowych rodzin zastępczych oraz osób prowadzących rodzinne domy dziecka. Wsparciem objętych zostanie 3112 osób, w tym 2182 rodziny zastępcze zawodowe oraz 930 prowadzących rodzinne domy dziecka. Na ten cel zaplanowano 157,5 miliona złotych.

Dodatek do wynagrodzeń otrzymają również około 32 tysiące pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi do lat trzech. W związku z tworzeniem nowych miejsc opieki w ramach programu "Aktywny Maluch 2022-2029", przewidziano rozszerzenie wsparcia na blisko 48 tysięcy pracowników. Budżet programu na lata 2024-2027 wynosi 2,08 miliarda złotych.

Wprowadzenie specjalnych uchwał w sprawie dodatków do wynagrodzeń umożliwia nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które zostały podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę w połowie maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński