1. maraton w Szczecinie! Kibicuj z "Głosem" [mapa utrudnień]

Bogna Skarul
Jutro o godzinie 9 na starcie 1. PZU Maratonu Szczecińskiego przed Azoty Areną stanie 1167 zawodników. Będą mieli do pokonania ponad 42 km. A my będziemy im kibicować!

Zapraszamy naszych Czytelników do wspólnego kibicowania. Od rana przed Azoty Arenie czynna będzie specjalna czytelnia "Głosu", gdzie na leżakach i pufach będzie można spokojnie poczekać na biegaczy. Start bowiem jest jednocześnie metą imprezy i zawodnicy po przebiegnięciu 42 kilometrów zjawią się w tym samym miejscu. Ale mniej więcej na godzinę 11 zapraszamy również na nasz kilometr, gdzie wspólnie - głośno i z przytupem - będziemy mobilizować biegaczy do wysiłku.

Nasz kilometr znajduje się przy Bulwarze Piastowskim (w okolicach ul. Jana z Kolna). Tam każdy dostanie od nas piszczałki i balony, by w ten sposób kibicować zawodnikom.

- Ale kibice mogą się ustawiać na całej trasie imprezy - zaprasza na 1. PZU Maraton Szczeciński Robert Szych, dyrektor imprezy. - Zostawcie jutro auta przed domami i przyjdźcie na trasę. Kibice dla maratończyka są bardzo ważni. Bez nich impreza wygląda blado. Zapraszam też przed Azoty Arenę, gdzie przygotowaliśmy dla wszystkich sporo atrakcji.

Warto przyjść i to na piechotę, bowiem od wczesnych godzin porannych mogą w Szczecinie wystąpić utrudnienia w ruchu. Zamknięte będą niektóre ulice w mieście, a na części z nich ruch samochodowy będzie możliwy tylko po jednej stronie jezdni.
- Jeśli będziecie jechali samochodami koło biegaczy, to otwórzcie okna i puście głośno muzykę - podpowiada Robert Szych. - Głośno też krzyczcie, by was usłyszeli.

Jakie ulice i w jakich godzinach będą nieprzejezdne - informację na ten temat znajdziecie na naszej stronie internetowej www.gs24.pl

- Utrudnienia w ruchu nie będą trwały cały dzień - uspokaja Szych i tłumaczy, że za ostatnim zawodnikiem będzie jechał specjalny patrol, który sukcesywnie ma zwalniać zablokowane ulice.

Wideo: trasa

Program imprezy

Zapraszamy do zapoznania się z program minutowym imprezy. Miejsce: Azoty Arena i plac wokół hali.

Piątek, 18 września 2015 Azoty Arena i plac wokół hali:

godz. 10.00–21.00 Biuro Zawodów i odbiór pakietów startowych,
godz. 10.00–21.00 Expo,
godz. 18.00–20.00 Pasta party,
godz. 19.00–20.00 Spotkanie z Wandą Panfil i zaproszonymi Mistrzami Maratonu.

Sobota, 19 września 2015 Azoty Arena i plac wokół hali:

godz. 6.00–8.00 Biuro Zawodów, odbiór pakietów startowych,
godz. 8.00–15.30 Miasteczko PZU – Strefa Ruchu i Zdrowia oraz inne aktywności naszych partnerów,
godz. 9.00 START 1. PZU MARATONU SZCZECIŃSKIEGO,
godz. 9.20–10.30 BIEG "Fun Run’" 4,2 km,
godz. 12.00–15.00 Dekoracje zwycięzców 1. PZU Maratonu Szczecińskiego,
godz. 15.30 ZAKOŃCZENIE IMPREZY,
godz. 17.00 Party pomaratońskie.

ROZKŁAD JAZDY POMARATOŃSKIEGO PARTY:

17.00 Stonkatank
17.30 Joanna & The Forests
18.10 Agyness B. Marry
18.50 BOKKA
19.40 O.S.T.R.
20.30 ogłoszenie wyników Festiwalu Młodych Talentów oraz występ finałowy
21.00 Artur Rojek

1. PZU Maraton Szczeciński. Utrudnienia dla kierowców:

Ograniczenia w ruchu drogowym na terenie miasta zostaną wprowadzone zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu, która będzie obowiązywać:

- od 17 września 2015r. od godz. 20.00 w zakresie ulic: Gdańska, Estakada Pomorska, most im. Pionierów Miasta Szczecina, Eskadrowa, Hangarowa, Struga, Zwierzyniecka, Jana z Kolna od Dworca Morskiego w kierunku Łady, Łady, Arkońska (wyłączenie jednego pasa ruchu na odcinkach między skrzyżowaniami);

- od 18 września 2015r. od godz. 20.00 w zakresie pozostałych ulic tj. m.in.: Jarzyńskiego, al. Wojska Polskiego, Zaleskiego, Wyspiańskiego, Piotra Skargi, Ogińskiego, Szymanowskiego, pl. Armii Krajowej, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, Kaszubska, Obrońców Stalingradu, pl. Żołnierza Polskiego, Farna, Sołtysia, Wyszyńskiego, most Długi, Energetyków, most Portowy, Nabrzeże Wieleckie, Jana z Kolna, Firlika, Antosiewicza, Ludowa, Konarskiego, Blizińskiego, Druckiego-Lubeckiego, Rugiańska, Komuny Paryskiej, Przyjaciół Żołnierza, Wszystkich Świętych, Spacerowa.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu następować będzie od godz. 9.00 dnia 19 września 2015r w rejonie skrzyżowań, dynamicznie etapowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, natomiast na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami stała organizacja ruchu zostanie przywrócona do godz. 5.00 dnia 21 września 2015r.

Trasa biegu:

START godz. 9.00 - Szafera (plac przy Azoty Arena) – Jarzyńskiego – al. Wojska Polskiego – Zaleskiego – Wyspiańskiego – Piotra Skargi – Ogińskiego – Szymanowskiego – pl. Armii Krajowej – al. Papieża Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – al. Papieża Jana Pawła II – pl. Lotników – Kaszubska – Obrońców Stalingradu – pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – most Długi – Energetyków – most Portowy – Gdańska – Estakada Pomorska – Gdańska – most Pionierów – Eskadrowa – Hangarowa – Struga – Zwierzyniecka (skrzyżowanie z ul. Niedźwiedzią i Kurzą – nawrót) – Struga – Hangarowa – Eskadrowa – most Pionierów – Gdańska – Estakada Pomorska – Gdańska – most Portowy – Energetyków – most Długi – Nabrzeże Wieleckie – Jana z Kolna – Łady – Firlika – Antosiewicza – teren Szczecińskiego Parku Przemysłowego – Ludowa (przed Widuchowską na wysokości stacji paliw – nawrót) – Konarskiego – Blizińskiego – Druckiego-Lubeckiego – Rugiańska – Komuny Paryskiej – Przyjaciół Żołnierza – Wszystkich Świętych – Arkońska – Spacerowa – al. Wojska Polskiego – Jarzyńskiego – Szafera (plac przy Azoty Arena) – META

1. PZU Maraton Szczeciński. Zmiany w komunikacji miejskiej:

W związku z organizacją I PZU Maratonu Szczecińskiego w dniu 19.09.2015 (sobota) w godz. 9.00 – 16.00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany będą wprowadzane dynamiczne w zależności od lokalizacji uczestników biegu.

Utrudnienia w ruchu w tym: okresowe wstrzymania kursowania linii czy zmiany tras mogą wystąpić na wszystkich trasach autobusowych i tramwajowych z wyłączeniem linii 62, 74, 83, 85, 102, 103, 105, 106, 108, 121, 122, 123.

I. Komunikacja autobusowa:

Linia 51 (Kołłątaja – Osów / Głębokie): w związku z przebiegiem trasy maratonu Obwodnicą Śródmiejską możliwe wstrzymanie kursowania autobusów na ul. Chopina

Linia 52: (Tkacka – Wyspa Pucka)

Od godziny 5:00 do zakończenia imprezy zostaną zamknięte ulice Grodzka i Sołtysia, autobus będzie kursować na zmienionej trasie z pominięciem przystanków Tkacka i Grodzka. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek końcowy na ul. Wyszyńskiego „Brama Portowa” dla linii 61, 75, 81 i 87

W pierwszym etapie od przystanku Port Centralny do Mostu Długiego przejazd pasem autobusowo – tramwajowym następnie skręt w prawo w ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej łącznicą Trasy Zamkowej do Placu Żołnierza Polskiego i dalej do Bramy Portowej.

Przystanek Wyszyńskiego zlokalizowany będzie w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70.

W drugim etapie od przystanku Port Centralny do Bramy Portowej przejazd pasem autobusowo – tramwajowym. Na ul. Wyszyńskiego w kierunku Bramy Portowej obowiązują przystanki: Wyszyńskiego i Brama Portowa wspólny z linią 2, 3 ,7 ,8 i A, B,C.

Nieczynne będą przystanki Tkacka, Grodzka.

W kierunku Wyspy Puckiej autobus pojedzie z pominięciem ul. Tkackiej, Grodzkiej i Sołtysiej.

Linia 53: Pomorzany Dobrzyńska – Stocznia Szczecińska

W związku z trasą biegu wzdłuż al. Wojska Polskiego od ul. Jarzyńskiego do ul. Zaleskiego i dalej ul. Zaleskiego od al. Wojska Polskiego do ul. Wyspiańskiego możliwe utrudnienia na trasie linii 53 oraz możliwość przekierowania autobusów objazdem przez ul. Piotra Skargi trasą linii 67. Nieczynne będą przystanki w kierunku Stoczni Szczecińskiej Plac Matki Teresy, Emilii Plater, Antosiewicza. Dodatkowo w związku z trasą biegu ul. Firlika możliwe wycofanie autobusów z ul. Emilii Plater skierowanie do pętli Stocznia Szczecińska ul. Sczanieckiej i 1 Maja.

Przystanek Sczanieckiej zostanie przeniesiony na ul. Szczanieckiej wspólny z liniami 58, 59, 60, 101, 107.

Linia 54: Basen Górniczy – Kijewo. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 55 Basen Górniczy – Klucz Autostrada: Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 56 Basen Górniczy – Dąbie Osiedle. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 57: Kołłątaja – Warszewo. Możliwe wstrzymanie autobusów na ul. Wilczej (kierunek Warszewo) oraz Przyjaciół Ronda (kierunek Kołłątaja)

Linia 58 Plac Rodła – Gocław Możliwe wstrzymanie autobusów na ul. Wilczej i Robotniczej (kierunek Gocław) oraz ul. Dębogórskiej i Obotryckiej (kierunek Plac Rodła)

Linia 59 Plac Rodła – Nehringa Pomnik Możliwe wstrzymanie autobusów na ul. Wilczej i Robotniczej (kierunek Nehringa Pomnik) oraz ul. Dębogórskiej i Obotryckiej (kierunek Plac Rodła)

Linia 60 Cukrowa – Stocznia Szczecińska W kierunku Stoczni Szczecińskiej w związku z trasą biegu wzdłuż al. Wojska Polskiego od ul. Jarzyńskiego do ul. Zaleskiego i dalej ul. Zaleskiego od al. Wojska Polskiego do ul. Wyspiańskiego możliwe utrudnienia na trasie linii 60 oraz możliwość przekierowania autobusów jadących w kierunku Stoczni Szczecińskiej objazdem przez ul. Piotra Skargi.

W kierunku Cukrowej możliwy przejazd od Stoczni Szczecińskiej do przystanku Sczanieckiej z pominięciem ul. 1 Maja i Sczanieckiej przejazd ul. Emilii Plater. Możliwe skierowanie autobusów od przystanku Wincentego Pola do przystanku Klonowica Zajezdnia al. Wojska Polskiego, Szafera, Zawadzkiego.

Linia 61 Dworzec Główny – Podjuchy od przystanku Dworzec Główny do przystanku Plac Zwycięstwa możliwy przejazd ul. Dworcową z pominięciem przystanków „Dworcowa” i „Wyszyńskiego”

Linia 63 Kołłątaja – Skolwin Możliwe wstrzymanie autobusów na ul. Wilczej (kierunek Skolwin) oraz ul. Obotryckiej (kierunek Kołłątaja)

Linia 64: Dąbie Osiedle – Klucz. W kierunku Klucza autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ul. Struga - Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów tak jak linie 54 i 84 na tymczasowej pętli Most Cłowy i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS stałą trasą.

Nieczynny będzie przystanek Gryfińska i Torfowa zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymają się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

W kierunku Dąbia od skrzyżowania z ul. Struga – Gryfińska autobusy pojadą w kierunku ul. Struga następnie wjadą na wiadukt zlokalizowany na wysokości SPA Dąbie, z którego zjadą w kierunku ul. Gryfińskiej i dalej pojadą stałą trasą.

Linia 65 Osiedle Bukowe – Rondo Ułanów Podolskich W kierunku przystanku Rondo Ułanów Podolskich autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ul. Struga Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów tak jak linie 54 i 84 na tymczasowej pętli Most Cłowy i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek Gryfińska i Torfowa zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymają się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia 67 Karola Miarki – Stocznia Szczecińska W związku z przebiegiem trasy ul. Piotra Skargi możliwe skierowanie autobusów ul. Zaleskiego Słowackiego. Dodatkowo możliwe wstrzymanie autobusów na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta kierunek Karola Miarki. Dodatkowo w związku z trasą biegu ul. Firlika możliwe wycofanie autobusów z ul. Emilii Plater skierowanie do pętli Stocznia Szczecińska ul. Sczanieckiej i 1 Maja.

Linia 69 Kołłątaja – Rugiańska. Nastąpi zmiana przystanku końcowego Rugiańska. Przystanek będzie zlokalizowany na ul. Rugiańskiej (odcinek Komuny Paryskiej – Wilcza). Powrót ul. Rugiańską i Wilczą i dalej stałą trasą od przystanku Pasterska.

Możliwe wstrzymanie ruchu na skręcie w ul. Krasińskiego.

Linia 71 Osiedle Słoneczne – Basen Górniczy

Zmiana trasy na odcinku Osiedle Słoneczne – Basen Górniczy. Autobusy pojadą z pominięciem ul. Gryfińskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Leszczynowej. Nieczynne będą przystanki w kierunku Basenu Górniczego: Bagienna, Torfowa, Jaśminowa ZUS, Rondo Ułanów Podolskich. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Bagienna zlokalizowany na ul. Hangarowej.

W kierunku Osiedla Słonecznego trasa bez zmian. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 72 Basen Górniczy – Smerdnica Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 73 Basen Górniczy – Zdroje - Zdunowo - Wielgowo – Dąbie – Basen Górniczy. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 75 Dworzec Główny – Krzekowo. Od przystanku Dworzec Główny do przystanku Plac Zwycięstwa możliwy przejazd ul. Dworcową z pominięciem przystanków „Dworcowa” i „Wyszyńskiego”

Linia76 Nabrzeże Ewa / Logistyczna – Tkacka.

Od godziny 5:00 do zakończenia imprezy zostaną zamknięte ulice Grodzka i Sołtysia, autobus będzie kursować na zmienionej trasie z pominięciem przystanków Tkacka i Grodzka. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek końcowy na ul. Wyszyńskiego „Brama Portowa” dla linii 61, 75, 81 i 87

Etap pierwszy Autobus będzie kursować w godzinach na zmienionej trasie Nabrzeże Ewa / Logistyczna – Brama Portowa: przystanek końcowy na ul. Wyszyńskiego na przystanku „Brama Portowa” dla linii 61, 75, 81 i 87.

W pierwszym etapie do Mostu Długiego trasa bez zmian następnie skręt w prawo w ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej łącznicą Trasy Zamkowej do Placu Żołnierza Polskiego i dalej do Bramy Portowej.

Przystanek Wyszyńskiego zlokalizowany będzie w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70.

W drugim etapie od wjazdu w ul. Energetyków do Bramy Portowej przejazd pasem autobusowo – tramwajowym. Możliwe chwilowe wstrzymanie ruchu na ul. Energetyków.

Na ul. Wyszyńskiego w kierunku Bramy Portowej obowiązują przystanki: Wyszyńskiego i Brama Portowa wspólny z linią 2, 3 ,7, 8 i A, B,C.

Nieczynne będą przystanki Tkacka, Grodzka.

W kierunku Nabrzeże Ewa / Logistyczna autobus pojedzie z pominięciem ul. Tkackiej, Grodzkiej i Sołtysiej.

Linia 77 Osiedle Kasztanowe – Osiedle Bukowe.

Zmiana trasy w kierunku Osiedla Bukowego przejazd od przystanku Klombowa do przystanku Wiosenna z pominięciem przystanków Gryfińska, Bagienna.

Przejazd będzie odbywał się ul. Wiosenną. Od wjazdu na ul. Struga wspomagającą kierunek ul. Hangarowa autobus skieruje się na wiadukt na wysokości SPA Dąbie i dalej pojedzie swoją trasą. Ze względu na zły stan nawierzchni ul. Wiosennej obsługa wyłącznie taborem wysokopodłogowym.

W kierunku Osiedla Kasztanowego przejazd bez zmian.

Linia 79 Jezierzyce – Rondo Ułanów Podolskich

W kierunku przystanku Rondo Ułanów Podolskich autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą od skrzyżowania ul. Struga Gryfińska trasa przebiegać będzie ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod Mostem Pionierów tak jak linie 54 i 84 na tymczasowej pętli Most Cłowy i dalej ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku Jaśminowa ZUS stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek Gryfińska i Torfowa zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy zatrzymają się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

W kierunku Jezierzyc trasa bez zmian.

Linia 80 Rugiańska - Zakłady Piekarnicze Uwaga!! Trasa biegu wiedzie trasą linii 80 od Rugiańskiej do Arkońskiej

Nastąpi zmiana przystanku końcowego Rugiańska. Przystanek będzie zlokalizowany na ul. Rugiańskiej (odcinek Komuny Paryskiej – Wilcza). Powrót ul. Rugiańską i Wilczą i dalej stałą trasą od przystanku Pasterska.

Od skrzyżowania ul. Wszystkich Świętych ul. Arkońskiej w obu kierunkach autobus pojedzie objazdem ul. Papieża Pawła VI i dalej do przystanku Zawadzkiego trasą autobusu linii 53. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki jak dla linii 53.

Przystanek Wszystkich Świętych w kierunku Rugiańskiej zlokalizowany będzie w zatoce przystankowej na ul. Wszystkich Świętych, w kierunku Zakładów Piekarniczych przystanek zlokalizowany będzie pod wiaduktem. Przystanek otrzyma status na żądanie.

Przystanek Spacerowa nż. dla autobusów jadących w kierunku Zakładów Piekarniczych zostanie zlokalizowany na al. Wojska Polskiego (na wysokości schroniska dla zwierząt), a w kierunku Rugiańskiej na al. Wojska Polskiego po skręcie z ul. Szafera.

Linia 81: Przecław / Kołbaskowo – Podjuchy Od przystanku Dworzec Główny do przystanku Plac Zwycięstwa możliwy przejazd ul. Dworcową z pominięciem przystanków „Dworcowa” i „Wyszyńskiego”

Linia 82 Kołłątaja – Krucza Dom Kombatanta Możliwe wstrzymanie autobusów na ul. Wilczej (kierunek Krucza Dom Kombatanta) oraz ul. Obotryckiej (kierunek Kołłątaja)

Linia 84 Basen Górniczy – Kijewo. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia 86 Osiedle Kaliny - Plac Rodła. Zmiana trasy. Do przystanku Piastów bez zmian. Następnie z ul. Jagiellońskiej skręt w prawo w al. Wojska Polskiego nawrót na Placu Zgody, gdzie będzie zlokalizowany tymczasowy przystanek końcowy.

Nieczynne będą przystanki: Plac Zamenhoffa, Plac Lotników, Plac Rodła, Obrońców Stalingradu.

Linia 87 Podbórz – Dworzec Główny Możliwe wstrzymanie autobusu na ul. Wielkopolskiej. Ewentualna zmiana trasy wg dyspozycji Centrali Ruchu.

Od przystanku Dworzec Główny do przystanku Plac Zwycięstwa możliwy przejazd ul. Dworcową z pominięciem przystanków „Dworcowa” i „Wyszyńskiego”

Linia 93 Basen Górniczy – Dąbie - Wielgowo – Zdunowo – Zdroje – Basen Górniczy.

Autobusy pojadą z pominięciem ul. Gryfińskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Leszczynowej. Nieczynne będą przystanki w kierunku Basenu Górniczego: Bagienna, Torfowa, Jaśminowa ZUS, Rondo Ułanów Podolskich. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Bagienna zlokalizowany na ul. Hangarowej.

Linia 96 Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe. Możliwe utrudnienia na wjeździe i zjeździe na pętlę Basen Górniczy.

Linia A Plac Rodła – Osiedle Bukowe.

Możliwe wstrzymanie ruchu autobusów na Placu Żołnierza Polskiego.

W momencie zamknięcia ul. Wyszyńskiego na wysokości ul. Sołtysiej w kierunku Placu Rodła autobusy skierowane zostaną z pominięciem Bramy Portowej ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej łącznicą Trasy Zamkowej do Placu Żołnierza Polskiego.

Nieczynny będzie przystanek Brama Portowa, przystanek Wyszyńskiego zlokalizowany będzie na ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70.

Przystanek Basen Górniczy w kierunku Osiedla Bukowego zlokalizowany będzie w zatoce na wysokości pętli.

Linia B Osiedle Arkońskie – Osiedle Słoneczne

Możliwe wstrzymanie ruchu autobusów w obu kierunkach na Placu Żołnierza Polskiego.

Zmiana trasy na odcinku Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie. Autobusy pojadą z pominięciem ul. Gryfińskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Leszczynowej. Nieczynny będzie przystanek w kierunku Osiedla Arkońskiego Rondo Ułanów Podolskich. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Most Cłowy zlokalizowany na ul. Eskadrowej wspólny z przystankiem linii 73.

Zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa B bis kursująca na trasie od Ronda Ułanów Podolskich do przystanku Most Cłowy (wspólny z linią 73). Odjazdy autobusów z przystanku Rondo Ułanów Podolskich będą odbywały się w godzinach planowanego odjazdu autobusów linii B z tego przystanku. Autobusy linii B mają obowiązek oczekiwania na przystanku Most Cłowy (wspólny z linią 73) na autobusy linii B bis celem umożliwienia pasażerom przesiadki.

W momencie zamknięcia ul. Wyszyńskiego na wysokości ul. Sołtysiej w kierunku Placu Rodła autobusy skierowane zostaną z pominięciem Bramy Portowej ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej łącznicą Trasy Zamkowej do Placu Żołnierza Polskiego.

Nieczynny będzie przystanek Brama Portowa, przystanek Wyszyńskiego zlokalizowany będzie na ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70.

Przystanek Basen Górniczy w kierunku Osiedla Słonecznego zlokalizowany będzie w zatoce na wysokości pętli.

Linia C Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe

Możliwe wstrzymanie ruchu autobusów w obu kierunkach na Placu Żołnierza Polskiego.

W momencie zamknięcia ul. Wyszyńskiego na wysokości ul. Sołtysiej w kierunku Placu Rodła skierowane zostaną z pominięciem Bramy Portowej ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej łącznicą Trasy Zamkowej do Placu Żołnierza Polskiego.

Nieczynny będzie przystanek Brama Portowa, przystanek Wyszyńskiego zlokalizowany będzie na ul. Nabrzeże Wieleckie wspólny z linią 70.

Przystanek Basen Górniczy w kierunku Osiedla Kasztanowego zlokalizowany będzie w zatoce na wysokości pętli.

II. Komunikacja tramwajowa

W związku z przebiegiem trasy maratonu mogą wystąpić utrudnienia w przejeździe tramwajów na skrzyżowaniach:

1. Wojska Polskiego \ Spacerowa

2. Wojska Polskiego \ Zaleskiego

3. Pl. Grunwaldzki

4. Pl. Żołnierza Polskiego

5. Wyszyńskiego – Sołtysia – Most Długi

Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie biegu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
NiszczycielLewackiejHołoty

W piatek jechalem rano do centrum i wracalem w godzinach poludniowych (standardowa trasa na prawobrzeze) - bez problemu, wystarczylo sluchac informacji podawanych w radio co sie dzieje na drodze. O tym ze mozna jechac lewym pasem poinformowano juz okolo 0730 (wiem bo jechalem). Osobnym tematem jest to ze niestety (i tutaj jest pies pogrzebany) ale w sobote na ulicach pojawilo sie mnostwo niedzielnych kierowcow dla ktorych jazda w samochodowym tloku przekracza ich zdolnosci percepcji. Takowe oznaczenia byly (chodzi mi o znaki pionowe), ze wzgledow logistycznych nie mozna bylo tego zrobic tak jak proponujesz.

 

PS. Nie jestem zwiazany z organizatorami biegu.

 

"

P.S. 19.09.2015

 

Godz.22.10 - a "pachoły"  na wspomnianej jezdni jak stały tak stoją !!

 

O czym to świadczy !?

"

O niczym ....

 

 

 

 


Co widziałeś - Centrum ? A widziałeś ruch z Prawobrzeża i odwrotnie od piątku rano; gdzie jakiś IDIOTA nakazał zastawić lewy pas barierkami !? Najpierw ogromne korki, dezorientacja kierowców czy można jechać lewym ? Pojechali i...nagle zjazd na prawy- a tam korek ! Po południu Policja doszła do wniosku że jednak chyba można puscić ruch lewym i policyjny motocyklista jeździł w tą i spowrotem "nawołując ręką" do jazdy tym pasem. A kierowcy kiedy zobaczyli go w lusterku lub przed sobą ...buch na prawy- i korek od nowa !!

 

A wystarczyło albo:

-ustawić pachołki po lewej stronie lewego pasai i wysunąc je przed biegiem.

- ODPOWIEDNIO oznakować znakiem "inne niebezpieczeństwa" i pozwolić w odpowiednim czasie przed maratonem na normalny ruch !

W Mieście , masz rację-dynamiczna zmiana organizacji ruchu; natomiast od m.Długiego do Zwierzynieckiej i odwrotnie już nie !

 

P.S. 19.09.2015

 

Godz.22.10 - a "pachoły"  na wspomnianej jezdni jak stały tak stoją !!

 

O czym to świadczy !?

 

G
Gość
W dniu 19.09.2015 o 09:49, tomek napisał:

Pytanie dla organizatorów.Kto odda pieniądze dla osób które nie mogły dojechać do pracy lub prowadząc działalność gospodarczą nie mogli otworzyć sklepów etc.Zapewne należy rozważyć spotkanie z tymi osobami w Sądzie, aby oddali pieniądze za straty z tym z wiązane. 

próbuj szczęścia. figę z makiem ugrasz, a za rok kolejny bieg:))
juz sie nie mogę doczekać!!!

F
Fiks
W dniu 19.09.2015 o 15:32, NiszczycielLewackiejHołoty napisał:

Hmm... dla chcacego nic trudnego. Poza tym, slabo rozgarnieci sa ci 'ludzie biznesu', skoro nie wzieli pod uwage biegu o ktorym mowiono od kwietnia tego roku... Jakie straty? Przyklady prosze. I przestan bredzic, bylem i widzialem nie dzialo sie nic niezwyklego jezeli chodzi o sytuacje na drogach Szczecina, wiec spokojnie mozna bylo dojechac wszedzie.

 

Co widziałeś - Centrum ? A widziałeś ruch z Prawobrzeża i odwrotnie od piątku rano; gdzie jakiś IDIOTA nakazał zastawić lewy pas barierkami !? Najpierw ogromne korki, dezorientacja kierowców czy można jechać lewym ? Pojechali i...nagle zjazd na prawy- a tam korek ! Po południu Policja doszła do wniosku że jednak chyba można puscić ruch lewym i policyjny motocyklista jeździł w tą i spowrotem "nawołując ręką" do jazdy tym pasem. A kierowcy kiedy zobaczyli go w lusterku lub przed sobą ...buch na prawy- i korek od nowa !!

 

A wystarczyło albo:

-ustawić pachołki po lewej stronie lewego pasai i wysunąc je przed biegiem.

- ODPOWIEDNIO oznakować znakiem "inne niebezpieczeństwa" i pozwolić w odpowiednim czasie przed maratonem na normalny ruch !

W Mieście , masz rację-dynamiczna zmiana organizacji ruchu; natomiast od m.Długiego do Zwierzynieckiej i odwrotnie już nie !

 

P.S. 19.09.2015

 

Godz.22.10 - a "pachoły"  na wspomnianej jezdni jak stały tak stoją !!

 

O czym to świadczy !?

J
Jaś
W dniu 19.09.2015 o 09:43, Andrzej napisał:

Komentarze co niektórych o przeniesieniu maratonu poza Szczecin jest typowo polskim bajdurzeniem.Na całym świecie biega się w miastach - najsłynniejsze maratony odbywają się w Bostonie,Nowym Jorku,Berlinie czy Rotterdamie,ba jest to dodatkowa estyma dla tych ośrodków,które się szczycą iż taka impreza odbywa się w ich mieście.Nam(Polakom) zawsze żle - maraton(tak,ale poza miastem),elektrownia atomowa(tak,ale daleko od nas),wysypisko śmieci(jak wyżej),uchodżcy(pomóżmy,ale bezgotówkowo i niech siedzą w innych krajach).Jestem kierowcą i zdaję sobie sprawę z utrudnień o których wcześniej informowano,nie jestem tym zachwycony,ale staram się to zrozumieć - to tyle.Maratończykom zaś życzę dobrego biegu i życiowych wyników w naszym,pięknym mieście.

 

Widocznie jesteś niedzielnym kierowcą więc jutro dalej będzie wszystko ok ;)

N
NiszczycielLewackiejHołoty

Hmm... dla chcacego nic trudnego. Poza tym, slabo rozgarnieci sa ci 'ludzie biznesu', skoro nie wzieli pod uwage biegu o ktorym mowiono od kwietnia tego roku... Jakie straty? Przyklady prosze. I przestan bredzic, bylem i widzialem nie dzialo sie nic niezwyklego jezeli chodzi o sytuacje na drogach Szczecina, wiec spokojnie mozna bylo dojechac wszedzie.

 

 

 

W dniu 19.09.2015 o 09:49, tomek napisał:

Pytanie dla organizatorów.Kto odda pieniądze dla osób które nie mogły dojechać do pracy lub prowadząc działalność gospodarczą nie mogli otworzyć sklepów etc.Zapewne należy rozważyć spotkanie z tymi osobami w Sądzie, aby oddali pieniądze za straty z tym z wiązane. 

 

d
d

POPIER>>>ŁO ICH!!!!!!

Mało macie wokół zielonych terenów?

Was można faktycznie znienawidzieć!

z
ziboli

gorzej jak masakra a regulacja ruchu to kompletni ignoranci- nie radzą sobie z kierowaniem ruchem. Szczególnie ten klient z krzyżówki na Wilczej, masakra

a
ania

to jest jakas masakra ... Wszystkie GLOWNE  ulice Szczecina zablokowane - nie ma mozliwosci ominiecia , zero oznakowania.Zgadzam sie , ze takie maratony super sprawa , ale poza miastem ... - zdrowiej , mniej komplikacji  i wszyscy zadowoleni. Tylko SZCZECIN potrafi tak cos " zorganizowac"

K
Kierowca/Pracujący
Gratulacje, korki i chaos na drogach. Brak oznakowania o objazdach i zero informacji o zablokowanych GŁÓWNYCH K****A DROGACH. CZŁOWIEK JEDZIE DO PRACY... GDZIEKOLWIEK!!!! ALE NIE MARATONU NIE MOŻNA ZROBIĆ W LESIE BĄDŹ PARKU. NIE BO JEST ICH K****A ZA MAŁO W SZCZECINIE. 
 
POZDRAWIAM
Kierowca i Manager który nie na czas otworzył 2 lokale!!!!
t
tomek

Pytanie dla organizatorów.

Kto odda pieniądze dla osób które nie mogły dojechać do pracy lub prowadząc działalność gospodarczą nie mogli otworzyć sklepów etc.

Zapewne należy rozważyć spotkanie z tymi osobami w Sądzie, aby oddali pieniądze za straty z tym z wiązane. 

A
Andrzej

Komentarze co niektórych o przeniesieniu maratonu poza Szczecin jest typowo polskim bajdurzeniem.Na całym świecie biega się w miastach - najsłynniejsze maratony odbywają się w Bostonie,Nowym Jorku,Berlinie czy Rotterdamie,ba jest to dodatkowa estyma dla tych ośrodków,które się szczycą iż taka impreza odbywa się w ich mieście.

Nam(Polakom) zawsze żle - maraton(tak,ale poza miastem),elektrownia atomowa(tak,ale daleko od nas),wysypisko śmieci(jak wyżej),uchodżcy(pomóżmy,ale bezgotówkowo i niech siedzą w innych krajach).

Jestem kierowcą i zdaję sobie sprawę z utrudnień o których wcześniej informowano,nie jestem tym zachwycony,ale staram się to zrozumieć - to tyle.

Maratończykom zaś życzę dobrego biegu i życiowych wyników w naszym,pięknym mieście.

 

S
Slowianin

Wiekszosc ludzi chce odpoczac po calym tygodniu pracy ,wiec pomysl na jakies maratony w miescie jest bez sensu. Takie i podobne imprezy powinny odbywac sie poza miastem,a nie blokowac drogi i utrudniac zycie innym,a tym samym na sile zaintersowac ludzi by potem pisac ile to chetnych bylo (z przymusu). To nie sa lata 80te,ze puste byly ulice. Ten Szczecin pokazuje sie ze zlej strony. Czy wogole ktos mysli w tym miescie ???? Ci po podstawowce sa madrzejsi niz Ci po tych szkolach wielkich .zaliczonych na sciagach.

A
Andrzej W.

Krzystek sztukę blokowania maista opanował do perfekcji.Chorwacja powinna go wynając do blokowania granic! DZIECKO jest w stanie wytyczyć atrakcyjna trasę po Szczecinie i okolicach bez 

kretyńskiego blokowania miasta! To jest przegięcie ,które wymaga odspawania tych umysłowych leniuchów od władzy.

J
JKMfan

To jest własnie DEMOKRACJA...

- gdzie większość (mieszkańcy) musi dostosować się do mniejszości (biegacze) !!

 

KORWIN- Ratuj !!!!!!!!

 

Chyba ktoś zapomniał że sobota w Polsce to normalny dzień pracy dla 80% ludzi , gdzie funkcjonują dostawy do sklepów i mieszkańców , pracują fabryki itp.

Nie można było biegu przenieść na Niedzielę organizując odcinki specjalne od parafii do parafii ???

B
Bogdan

widać, że wszędzie są malkontenci, to wielka impreza sportowa , promocja sportu i zdrowia. Utrudnienia w ruchu to normalna rzecz-raptem kilka godzin i raz w roku. Trzeba pokazać i sport i miasto, promować zdrowy styl życia.

 

Dodaj ogłoszenie