1 batalion przodującym pododdziałem Wojsk Lądowych

  1 batalion przodującym pododdziałem Wojsk Lądowych

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Tytuł honorowy i miano przodującego pododdziału Wojsk Lądowych dla 1. batalionu z 12 BZ.

  Tytuł honorowy i miano przodującego pododdziału Wojsk Lądowych dla 1. batalionu z 12 BZ. ©Janusz Błaszczak

  1 batalion piechoty zmotoryzowanej 12 Brygady Zmechanizowanej, został uznany przez Dowódcę Wojsk Lądowych, przodującym pododdziałem Wojsk Lądowych w 2011roku.
  Tytuł honorowy i miano przodującego pododdziału Wojsk Lądowych dla 1. batalionu z 12 BZ.

  Tytuł honorowy i miano przodującego pododdziału Wojsk Lądowych dla 1. batalionu z 12 BZ. ©Janusz Błaszczak

  Na podstawie rozkazu dowódcy Wojsk Lądowych, generała broni Zbigniewa Głowienki, "za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej, w istotnym stopniu wpływającym na zwiększenie zdolności i gotowości bojowej Sił Zbrojnych oraz umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej", 1 batalionowi piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady, pod dowództwem podpułkownika Sławomira Kocanowskiego został przyznany tytuł honorowy i miano przodującego pododdziału Wojsk Lądowych.

  Również i dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, generał brygady Ireneusz Bartniak docenił umiejętności i zasługi żołnierzy 1 batalionu 12 Brygady Zmechanizowanej wyróżniając pułkownika Sławomira Kocanowskiego, mianem najlepszego dowódcy batalionu, a kapitana Tomasza Kłonowskiego( dowódcę 1 kompanii)- najlepszym dowódcą kompanii na szczeblu 12 Dywizji.1 batalion piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady jest kolejnym pododdziałem, który uzyskał to miano. W 2010 roku, tytułem przodujący Pododdział Wojsk Lądowych został uhonorowany 2 batalion piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu Szczecińskiego.

  - 1 batalion piechoty zmotoryzowanej jest największym i najnowocześniej wyposażonym pododdziałem 12 Brygady Zmechanizowanej - tłumaczy kapitan Janusz Błaszczak, oficer prasowy 12 BZ. - W związku z tymi faktami, a także ze względu na poziom wyszkolenia, jest on realizatorem lub zasadniczym elementem wszystkich głównych zadań szkoleniowych jakie wykonuje lub w jakich uczestniczy Brygada. Profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie kadry dowódczej oraz żołnierzy wszystkich pododdziałów wchodzących w skład batalionu, umiejętność odnalezienia się w trudnych sytuacjach oraz podejmowania szybkich i przemyślanych decyzji wielokrotnie przyczyniły się do zwiększenia efektywności organizacyjnej Błękitnej Brygady.

  Batalion, jako pierwszy w 2011 roku zakończył w pełni cykl nowego, 36 miesięcznego programu szkolenia wojsk pancernych i zmechanizowanych, którego ukoronowaniem była pierwsza w Wojskach Lądowych certyfikacja batalionu. Sprawdzenie wyszkolenia i gotowości batalionu do działania odbyło się w dniach 20-25 marca 2011roku, podczas ćwiczenia taktycznego ze strzelaniem amunicją bojową pod kryptonimem " Kuguar-11''. We wrześniu 2011roku żołnierze batalionu brali udział w kolejnym, bardzo ważnym przedsięwzięciu szkoleniowym, mianowicie w ćwiczeniu taktycznym Dowódcy Wojsk Lądowych pod kryptonimem "Dragon11'' oraz w zajęciach pokazowych dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, które odbyły się na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Drawsko Pomorskie, w ramach obchodów święta Wojsk Lądowych. Po raz kolejny, żołnierze przodującego pododdziału udowodnili, że w pełni zasłużyli na miano najlepszego wśród najlepszych.

  - Otrzymane wyróżnienie , jest nie tylko zasługą samego dowódcy, ale też i wszystkich żołnierzy batalionu - podkreślił generał brygady Andrzej Tuz na poniedziałkowym rozprowadzeniu pododdziałów brygady. - Do gratulacji dołączyli się również, obecni na porannej zbiórce, dowódcy pozostałych batalionów 12 Brygady Zmechanizowanej.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!